• 14:30
  • hřiště GJB Ivančice
Jaké to bylo

Memoriál Jaromíra Růžičky

V pondělí odpoledne se na sportovním hřišti ivančického gymnázia konal 25. ročník Memoriálu Jaromíra Růžičky, pořádaný Atletickým klubem Ivančice. Na 130 mladých sportovců soutěžilo v atletických disciplínách – hod kriketovým míčkem, skok do dálky a běh na 60 m. Žáci a žákyně, narozeni 2008 a mladší, byli rozděleni do 5 věkových kategorií. Největší počet závodníků měla přípravka, méně obsazena byla kategorie předškoláků a starších dívek. Chlapci měli téměř o polovinu větší zastoupení než dívky.

Závodit přišly skupiny ivančických sportovních klubů nebo základních škol, ale také jednotlivci. Tradiční závod byl ovlivněn nejdříve horkem a ostrým sluníčkem, ke konci bouřkou a dvojitou přeháňkou, některé kategorie tak nestihly absolvovat poslední disciplíny. Vítězům byly medaile a ceny předány dodatečně.